školy virtuálnì

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Havlíčkův Brod

 
Historie naší školy sahá až do roku 1946. Současným zřizovatelem školy je Kraj Vysočina. Budova školy má strategické umístění – nachází se v těsné blízkosti Nemocnice Havlíčkův Brod, kam žáci a studenti docházejí na odbornou praxi, a ani do centra města odsud není daleko. Na dosah také leží domov mládeže se školní jídelnou. Pro značnou oblíbenost k nám naši studenti dojíždějí nejen ze spádových oblastí, ale i ze vzdálenějších koutů republiky.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

V současnosti se škola skládá z těchto čtyř částí: Střední odborná škola zdravotnická, Vyšší odborná škola zdravotnická, domov mládeže, školní výdejna.

 

 

Střední odborná škola zdravotnická

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Havlíčkův BrodV rámci středoškolského vzdělávání je možnost výběru ze dvou oborů, a to z oboru Zdravotnický asistent či Zdravotnické lyceum. Oba obory jsou čtyřleté, zakončené maturitní zkouškou.

Zdravotnický asistent je spíše obor praktický, navštěvují jej především žáci, kteří mají zájem dále studovat na VOŠ, VŠ nebo toužící ihned nastoupit do zaměstnání ve zdravotnických zařízeních. Žáci jsou skvěle připraveni vykonávat téměř sesterskou činnost pod odborným dohledem. Teoretickým oborem je Zdravotnické lyceum, které plně připraví žáky ke studiu na lékařských fakultách, VOŠ zdravotnických či sociálně právních.

 

 

Vyšší odborná škola zdravotnická

Vyšší odborné vzdělání škola poskytuje v oboru Diplomovaná všeobecná sestra v denní i kombinované formě. Studium je zakončeno závěrečným absolutoriem opravňujícím používat titul DiS. Naši studenti bez problémů získávají uplatnění jak v domácích, tak i v zahraničních zdravotnických zařízeních. Na škole je také možnost věnovat se Specializačnímu vzdělávání v oboru Ošetřovatelská péče v psychiatrii.

 

 

Vybavení školy

vybavení školy

Vybavení školy prochází neustále inovačními změnami. V nedávné době se uskutečnily náročné rekonstrukce dvou trenažérových učeben ošetřovatelství, což nadstandardně zvýšilo úroveň výuky. Nový kabát dostala i žáky velmi oblíbená posilovna, která navazuje na prostornou tělocvičnu. Škola má i skvělé počítačové vybavení, jsou tu dvě učebny výpočetní techniky. Všechny počítače jsou zapojeny v datové síti s neomezeným přístupem na internet. Celá škola i domov mládeže jsou pokryty signálem Wi-fi. Žáci mají možnost využívat počítače i v době mimo výuku. Kvalitně jsou vybaveny i jazykové učebny. K názornosti výuky dopomáhají i interaktivní tabule.

Ke škole také patří rozsáhlá knihovna s akreditací obsahující téměř 16.000 titulů. Půjčovat si zde můžou studenti i veřejnost, a to jak odbornou literaturu, tak beletrii. Prostory knihovny jsou též žáky využívány jako studovna.

 

 

Domov mládeže

Domov mládeže s výdejnou jídel leží v bezprostřední blízkosti školy a je již součástí nemocničního areálu. Jeho kapacita je 80 studentů. Pokoje jsou dvoulůžkové, moderně vybavené, vždy dva pokoje mají společné příslušenství. K zájmovým aktivitám slouží i prostorná klubovna. Ubytování využívají převážně žáci střední školy, ale i studenti z řad kombinovaného studia, kteří mají možnost ubytování krátkodobého charakteru.

Letitou tradici má i školní pěvecký sbor složený ze studentů, studentek, absolventů a přátel zdravotnické školy Havlíčkův Brod.

Naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC, potvrzující studium na naší škole, a zároveň sloužící jako bezkontaktní klíčenka pro vstup do školy, na domov mládeže, průkazka do knihovny, karta pro výdej obědů, a umožňuje i kopírovací služby.

 

Studenti VOŠ Havlíčkův Brod Studenti Střední zdravotnické školy Havlíčkův Brod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Škola poskytuje studium, výchovu a služby v bezpečném a přátelském klima.


Kontakt

  

ADRESA:
SZŠ a VOŠZ Havlíčkův Brod

Masarykova 2033
580 02 Havlíčkův Brod
Mgr. Naděžda Vrbatová, PhD. – ředitelka školy

 

TELEFON:
569 421 656

 

E-MAIL:
zdravskol@zdravskolhb.cz

 

INTERNETOVÉ STRÁNKY:
www.zdravskolhb.cz

 


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 5
Prezentaci hodnotil(o/i) 1 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.