školy virtuálnì

ZŠ Ořechov

 
Základní škola Ořechov se nachází přibližně patnáct kilometrů jihozápadně od Brna, v ulici Komenského. Konkrétně školu najdete v parku, stranou od hlavní silnice.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

Pravidelné vyučování v současné budově ZŠ začalo 3. září 1961. Od tohoto data je v této budově umístěna celá základní devítiletá škola.


Zřizovatelem je obec Ořechov. Dochází sem žáci nejen z Ořechova, ale i z Nebovid, Moravan, Silůvek, Prštic, Hajan či z Brna.


Školu navštěvuje v součastné době více než 300 žáků ve 14 třídách. Škola má vlastní tělocvičnu, dílnu, dvě učebny informatiky, jazykovou učebnu, multimediální učebnu, chemicko - fyzikální laboratoř, učebnu výtvarné výchovy, učebnu pracovních činností, knihovnu, školní jídelnu a multifunkční hřiště či družinu. V březnu 2010 byly ve škole nainstalovány tři nové interaktivní tabule.


Žáci se zapojují do vědomostních i sportovních soutěží. Obsazují velmi pěkná místa v matematických, zeměpisných, biologických olympiádách, účastní se recitačních a výtvarných soutěží. Velké úspěchy zaznamenávají žáci v okresních či krajských kolech basketbalu, florbalu.

Naši žáci a žákyně se také aktivně zapojují do sběru papíru, rozmanitých kroužků, anebo do jednání v rámci žákovského parlamentu. Stejně tak jsou pro žáky každoročně připraveny rozličné přednášky, besedy nebo výstavy.


Kontakt

Základní škola Ořechov
Komenského 2
664 44 Ořechov


Tel./fax: 547 225 121


E-mail: zs_orechov@volny.cz


WWW: http://www.volny.cz/zso/

 

Zdroje informací – webové stránky ZŠ Ořechov a webové stránky Ořechova

 


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 4
Prezentaci hodnotil(o/i) 64 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.