školy virtuálnì

Karlínské gymnázium

 
Karlínské gymnázium je státní škola se sídlem v Praze 8 – Karlíně, v blízkosti Karlínského náměstí, s velmi dobrou dostupností jak pro pražské, tak i mimopražské studenty.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

Karlínské gymnázium sídlí ve čtyřpatrové budově, v níž je celkem 14 moderně vybavených učeben - od specializovaných učeben až po multimediální učebnu pro 60 žáků. Většina učeben je vybavena moderní didaktickou technikou. V celé škole je možnost bezdrátového připojení k internetu. 

Nedílnou součástí naší školy je jídelna, která studentům nabízí kvalitní stravování. Strávníci mají možnost vybrat si z nabídky dvou hlavních jídel.

Nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i k aktivnímu odpočinku slouží našim studentům posilovna a gymnastický sál.

Škola v sobě slučuje dvě formy studia - denní studium a dálkové studium.
Studium v denní formě probíhá podle školního vzdělávacího programu „Naše škola“. Denní studium má posílenou výuku humanitních předmětů, jako jsou dějepis, základy společenských věd a český jazyk a literatura. Velký důraz je kladen na výuku cizích jazyků. Všichni studenti se učí anglický jazyk, jako druhý si mohou zvolit německý, či francouzský jazyk. Pro podporu jazykových znalostí se každoročně vyjíždí na zahraniční jazykově vzdělávací zájezd do zemí, jejichž jazyky na škole učíme, např. do Velké Británie, Francie, Švýcarska.

Dalšími výjezdními aktivitami jsou adaptační kurz, lyžařský kurz a komplexní exkurze.
K diferenciaci ve výuce dochází od třetího ročníku volbou seminářů, kde mohou být vedle seminářů s humanitním zaměřením také semináře s přírodovědným zaměřením, ruština a latina. Naši studenti si mohou vybrat ze široké škály seminářů a profilovat svoje budoucí studijní a profesní zaměření.

Dálkové studium je svým způsobem výjimečným typem studia. Naše škola je totiž jediným gymnáziem v republice, které tento typ studia v takovém rozsahu nabízí. V dálkové formě se studenti učí podle školního vzdělávacího programu „Škola druhé šance“.

Naše škola má dlouholetou tradici a mezi nejvýznamnější absolventy můžeme právem počítat Václava Havla, Věru Čáslavskou, Otu Pavla, Jana Nedvěda či Romana Skamene.

 

Podrobný přehled všech školních aktivit, fotogalerie a další informace jsou uveřejněny na webové stránce školy.


Kontakt

 
ADRESA:
Karlínské gymnázium
Pernerova 25
Praha 8 – Karlín
186 00

 

TELEFON:
221871414
 

 


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 3
Prezentaci hodnotil(o/i) 16 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.