školy virtuálnì

Základní škola Čáslav, Sadová

 
Základní škola Čáslav, Sadová svoji činnost zahájila dne 1.9.2003, kdy se v novém zařízení začalo učit více jak 400 žáků města Čáslav a okolí.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

 
Vítáme Vás na webové prezentaci naší základní školy.
 

Něco málo z historie...co předcházelo?

Dne 10. 3. 1999 Městské zastupitelstvo schválilo výstavbu třetí základní školy v Čáslavi. Vycházelo z faktu, že současné základní školy jsou kapacitně přetíženy a ke svému provozu potřebují řadu vedlejších pracovišť, která vždy neodpovídají svým stavem požadavkům na moderní pojetí vyučování. Nedostatkem prostor byla blokována potřeba odborných učeben, ani jedna ze dvou stávajících škol nedisponovala venkovními plochami pro sportovní aktivity, pouze jedna měla k dispozici tělocvičnu potřebná úrovně.

Město Čáslav požádalo Ministerstvo financí o dotaci ze státního rozpočtu. Po zpracování investičního záměru a projektové dokumentace pro územní rozhodnutí byl zpracováním projektové dokumentace pro stavební povolení po výběrovém řízení pověřen Ing. arch. Jan Třeštík, z Pardubic. Ve státním rozpočtu byla na účel výstavby 3.základní školy vyčleněna státní dotace ve výši 150 mil. Kč, celkové náklady včetně příspěvků Města Čáslav dosáhly více jak 175 mil. Kč.

Na základě výběrového řízení uzavřelo Město Čáslav smlouvu o dílo s firmou Stavitelství KRRO s.r.o. Světlá n. Sázavou. Stavba byla kolaudována dne 29.8. 2003. Svoji činnost zahájila nová ZŠ o tři dny později, 1.září 2003, kdy se v novém zařízení začalo učit více jak 400 žáků města Čáslav a okolí. Aby mohla být škola pro žáky připravena včas, téměř všichni zaměstnanci nastoupili v polovině srpna a školu nejen vyzdobili, ale hlavně uklidili a roznosili nábytek S úklidem pomohla také skupina zaměstnanců Městského úřadu Čáslav.

Zda se výstavba této školy povedla, zda jsou a budou žáci a jejich rodiče spokojeni, ukáže doba.
 

A jak to u nás nyní vypadá? Více se dozvíte z naší virtuální prohlídky.

 

Pro více informací o škole můžete přejít na její oficiální stránky.


Kontakt

 
ADRESA:
Základní škola Čáslav
Sadová 1756, okres Kutná Hora

Sadová 1756, 28601 Čáslav
 
 
TELEFON:
327 315 741 (ředitel)
327 315 743 (zástupce)
 

EMAIL:
reditel@sadovazs.cz  (ředitel)
seja@sadovazs.cz     (zástupce)
 


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 4
Prezentaci hodnotil(o/i) 36 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.