školy virtuálnì

Mateřská škola Kovářská

 
Vítejte na prezentaci mateřské školy Kovářská v Praze 9.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

 

Základní charakteristika naší školky

Naše MŠ je cihlová budova, která se nachází ve velmi pěkné lokalitě. Je situovaná daleko od hlavní komunikace. Kolem budovy je hodně zeleně. Součástí MŠ je zahrada rozdělená do 6 celků. V blízkosti školy je nádherný park, který často využíváme pro různé akce. MŠ je 6 třídní, celková kapacita je 120 dětí. V každé třídě je 20 dětí, což umožňuje pedagogům maximální individuální péči a nabízí téměř rodinný způsob výchovy.

Pro odstranění formálnosti se naše třídy nazývají: Želvičky, Kuřátka, Medvídci, Ježci, Pejsci a Zajíčci. Děti jsou ve 4 třídách věkově smíšené a ve zbylých třídách předškolní. Máme sourozenecké třídy, nedochází tedy k násilnému odloučení sourozenců. Od 1.7.2001 je škola v právním subjektu.

  

Zaměření školy

MŠ je školkou se zaměřením na celkový tělesný, psychický a duševní vývoj dětí. Rozvoj dětské osobnosti musí být harmonický, přirozený a měl by vycházet z vlastní zkušenosti a poznání samotných dětí. Snažíme se zaměřit na citovou a mravní oblast, což jsou v dnešní době velice důležité oblasti. Pomocí cviků jogy pěstujeme v dětech nácvik správného držení těla a tak vlastně předcházíme částečně vadám páteře. Rovněž bojujeme proti kazivosti zubů pravidelným čištěním a výchovnými pohádkami, které jsou zaměřené na vše, co souvisí s péčí o zdravý chrup. Bojujeme proti obezitě v dětském věku.

Respektujeme každou dětskou osobnost, snažíme se v dětech pěstovat zdravé sebevědomí, každé dítě má možnost vyniknout, což je pro sebevědomí člověka velmi důležité. Pro celkové ranní zklidnění a navození dobré nálady při příchodu do MŠ, zní po školce příjemná relaxační hudba, nebo pohádky.

 

Charakteristika vzdělávacího programu – Chci být sám sebou

Dlouhodobý projekt vychází z potřeby dětí poznávat svět kolem sebe, seznamovat se s jeho zákonitostmi a komunikovat s vrstevníky i dospělými. Je zaměřen na vytváření citlivého vztahu ke své vlastní osobě, na vytváření správného a reálného náhledu na svou osobu a své okolí, na postupné pěstování kladného postoje ke své osobě a ke svým vrstevníkům.

Projekt: Chci být sám sebou vyjadřuje podstatu našeho výchovného záměru, aby každé dítě vědělo, že má svoji velkou hodnotu a své nenahraditelné místo ve společnosti. Nabídka a sestavení výchovných vzdělávacích programů poskytuje mnoho možností každému dítěti vyniknout a tak získávat zdravé sebevědomí a správný náhled na svět kolem sebe.

 


Kontakt

 
ADRESA:
Mateřská škola Kovářská
Kovářská 27
Praha 9
  
TELEFON:
266 314 495
 
FAX:
266 311 431 
 

EMAIL:
mskovarska@volny.cz
 

WEB:
www.mskovarska.cz/

 


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 3
Prezentaci hodnotil(o/i) 27 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.