Frekvenční měnič Standard A550 – ovládání otáček elektromotora

frekvenční měniče Standard A550

Frekvenční měniče Standard A550 jsou cenově dostupným způsobem, jak dosáhnout velmi efektivní provoz vašeho elektromotoru. Přiblížíme vám jejich hlavní výhody, funkce a také, na co si dát pozor při regulaci otáček elektromotoru.

Frekvenční měniče Standard A550 jsou spolehlivou a cenově dostupnou volbou

frekvencni menic standard
0,4 kW frekvenční měnič STANDARD A550-2S0004 -230V

Standard A550 je univerzální řada frekvenčních měničů, které díky svému provedení a vlastnostem vyhovují zejména jednodušším standardním aplikacím. Hlavní výhodou těchto frekvenčních měničů je jejich vysoká spolehlivost a jednoduché ovládání. Frekvenční měniče Standard A550 jsou schopny pracovat na výstupní frekvenci až 400 Hz a jsou perfektní volbou zejména k menším elektromotorem.

Přestože frekvenční měniče Standard A550 se jednoduše používají a patří mezi cenově dostupné řešení, potěší širokou paletou funkcí, přičemž vybrat si můžete i varianty vybavené brzdovou jednotkou. Po pořízení tohoto frekvenčního měniče se vyhnete složitému nastavování. Už od výroby jsou frekvenční měniče Standard A550 předkonfigurované, takže celá instalace probíhá tzv. plug and play způsobem. Stačí tedy zapojit a frekvenční měnič můžete používat. Jak to může vypadat v praxi? Podívejme se na to, na co si dát pozor při regulaci otáček frekvenčním měničem.

Regulace otáček motoru frekvenčním měničem

frekvencni menice standardFrekvenční měniče obecně jsou nejvíce využívány právě na snižování a zvyšování otáček motoru. V tomto ohledu si vždy třeba ohlídat nejen samotné parametry motoru ale i možnosti jeho chlazení. Při nízkých otáčkách klesá výkon motoru a někdy přitom nemusí dojít k uvedení ventilátoru do provozu. V takovém případě je třeba dávat velký pozor na případné přehřátí.

Při zvyšování otáček motoru se zvyšuje jeho točivý moment. V tomto směru je zase třeba dohlédnout na doporučení výrobce a respektovat maximální parametry motoru. Při zvýšených otáčkách opět nemusí stačit vestavěné chlazení elektromotoru.

Používání frekvenčních měničů je naprosto bezpečné, je ale třeba dodržet všechna doporučení výrobce. Kombinace elektromotoru a frekvenčního měniče je velmi účinným zdrojem pohonu, neváhejte se na nás obrátit a my vám s výběrem ochotně pomůžeme.

You Might Also Like