školy virtuálnì

Základní škola, Dělnická

 
Vítáme Vás na prezentaci naší školy - Základní škola (ZŠ), Dělnická, Karviná - Nové Město.
Kliknutím zobrazíte virtuální procházku školou...  
 

Psal se rok 1961 a v pátek 1. září vstoupilo do budovy Základní školy Dělnické 868 historicky prvních žáků. Začal školní rok 1961/62 a s ním i historie naší školy. Školy, která má v současnosti nejvíce žáků ve městě. O její kvalitě svědčí i fakt, že sem dochází nemalý počet žáků z okolních měst.


Naše škola má tři pilíře. Sport, výuku cizích jazyků a informatiku. Několikrát do roka se zde konají projektové dny, sportovní dopoledne či jiné akce, kterými se pedagogové snaží zábavnou formou předat důležité poznatky.

Základní škola Dělnická se snaží světu dokázat, že lze spojit výuku se sportem. Spolupracuje především s Městským fotbalovým klubem Karviná či s trenéry házené. Úspěch na hřišti i ve školních lavicích jde na Dělnické ruku v ruce. Naši žáci se pravidelně umisťují na předních místech sportovních klání, na druhou stranu jsou neméně úspěšní i v přijímacích řízeních na střední školy.

Ke komfortu zdejšího vzdělávání patří bezesporu kvalitní zázemí. Součástí školy jsou dvě počítačové učebny, z nichž jedna je vybavena notebooky a dvě multimediální učebny. Třídy prvního stupně mohou ve výuce využít možností interaktivních tabulí. Nechybí zde ani odborné učebny přírodních věd.

 

Mgr. Petr Juras

ředitel školy

Mgr. Petr Juras

Žáky oblíbený je samozřejmě vybudovaný sportovní areál, který čítá hřiště pro fotbal, tenis, házenou či beach volejbal. Sportoviště mohou využívat také v zimě, kdy je zastřešeno nafukovacími halami. Výuka především v letních měsících probíhá někdy v areálu Škola za školou, kde mohou žáci rozšiřovat své vědomosti na čerstvém vzduchu pod širým nebem.

 

Volný čas děti rády tráví ve sportovní klubovně či nově zrekonstruované školní družině, kde s vychovatelkami užijí spoustu zábavy a legrace. Naučí se pravidlům mnoha her, mohou se zúčastnit i kurzu keramiky.


Důležitou součástí školy je školní jídelna. Děti mají často možnost si vybrat z nabídky dvou jídel a posléze je také prostřednictvím terminálu ohodnotit. Paní kuchařky pak mají možnost přizpůsobit jídelníček chuti strávníků.


Kontakt

ADRESA:
Základní škola, Dělnická,
Sokolovská 1758/1
PSČ 735 06 Karviná – Nové Město
 
TELEFON:
597 578 941 – 3

E-MAIL:
skola@zs-delnicka.cz

INTERNETOVÉ STRÁNKY:
www.zs-delnicka.cz


Hodnocení: Průměrmé hodnocení: 3
Prezentaci hodnotil(o/i) 14 uživatelů
 

© 2019 školy-virtuálně.cz | vytvořili DělámeToDobře.cz

Doporučujeme: ručně vyráběné kované nože Güde Solingen na www.noze.shop. Produktové fotografie Brno a grafické práce od Airshots.cz.